Get Adobe Flash player

Aš ir pasaulis

Aksominiai saksofono garsai, valdomi Prano Stropaus, svečius pasitiko Stevie Wonder kūriniu "Kviečiu". "Kviečiu susitikti, šokti, dovanoti, tiesiog pabūti..."

Jau tampa gražia tradicija, užsimezgusi draugystė tarp Viešosios įstaigos "Jundos šokių klubo" šokėjų  ir Kovo 11-osios gimnazijos specialiųjų poreikių moksleivių.

Keletą metų iš eilės Viešoji įstaiga "Jundos šokių klubas", vadovaujamas Vilmos Skublickaitės ir Rasos Simanvičienės  ir Kovo 11-osios gimnazija organizuoja šventę, skirtą specialiųjų poreikių moksleiviams ir jų tėvams. Šiais metais šventė "Aš ir pasaulis" skirta artėjančiai vaikų gynimo dienai pažymėti. "Mūsų draugystė jungiasi šokiu, muzika ir daile. tai neatsiejamos meno rūšys, kuriose ištirpsta laikas, amžius ir kalbiniai skirtumai," - kalbėjo švents organizatorės V. Skublickaitė ir R. Simanavičienė. Šiais metais šventė išskirtinė, nes turime renginio globėją Lietuvos Respublkos  Seimo narį Kazį Starkevičių."

Kazys Starkevičius kvietė susitikti ne tik švenčių metu, bet ir atvykti pas jį  į ūkį, pamatyti gyvulėlius, išrinkti avytę, vyksiančią į kitų metų Rotušės Kūčių prakartėlę. Vaikai plojimais pasitiko K. Starkevičiaus iniciatyvą.

Šiais metais šventę sudarė trys dalys: bendras piešinys su kreidelėmis ant asfalto, šventinis koncertas ir vakaronė. Dailininkė keramikė Aida Straigytė su vaikais ant asfalto nupiešė žemės rutulį Visatoje. Kiekvienas galėjo nupiešti dalelę savęs pasaulyje. Vaikai įdėmiai piešė, rinko spalvas. Spalvų dalį vainikavo balionai. Vaikai išsirinko po balioną, sugalvojo svajonę ir visi kartu  paleido į dangų.

Šventinėje koncerto dalyje Kovo 11-osios  gimnazijos specialiųjų poreikių moksleiviai šoko, deklamavo eilėraščius, grojo muzikos instrumentais. Koncertą papuoše sportinių šokių klubo "Junda" šokėjai: Ieva Šlaičiūnaitė, Ugnė Šlaičiūnaitė, Danielius Jurčiukonis, Ignas Simanavičius ir Samanta Čyvaitė. Jie demonstravo klasikinius ir Lotynų Amerikos šokius. Paryžiaus nuotaiką paskleidė V. Skublickaitės choreografinė kompozicija "Susitikimai" pagal Edith Piaf dainą. Su ne mažesniu entuziazmu V. Skublickaitės choreografines kompozicijas "Vienos valsas", "Polka". "Makarena"  atliko specialiųjų poreikių moksleiviai, kurie jau užaugo su šokiu. Šokio meno paslapčių juos moko choreografijos mokytoja V. Skublickaitė. Prieš trejus metus, pirmojoje šventėje, jie atliko tik  pirmuosius šokio  žingsnius. Koncertą tęsė Ilonos Papečkytės orkestras "Skambančios spalvos". salėje suskambo perkusijos, cimbolų,  fleitos, metalofono garsai. Specialiųjų poreikių moksleiviai atliko didžiųjų klasikų kūrinius.

"Belieka tik padėkoti už meninį įkvėpimą pedagogams ir meninkams: Linai Šakelytei, V. Skublickaitei, R. Simanavičienei, Linai Petraitienei, Astai Doftartienei, Zitai Kasiulytei, I. Papečkytei. Mes, tėvai, geriausiai žinome šio darbo kainą," - visų tėvų vardu kalbėjo Svetlana Petkienė.

Šventės pabaigoje vaišinomės tortu. Skambėjo muzika, juokas. Šventę, kaip visada vainikavo bendras šokis.

"Vakaras buvo puikus ir kiekvieno dalyvavusio atmintyje išliks kaip nuostabi gyvenimo akimirka,"- klabėjo šokėja Ieva.

Mažai kalbančios Emilės akutės spindėjo džiaugsmu ir bylojo apie įdomiai praleistą laiką.

 

                                                                                                    Rasa Simanavičienė